Zabawy

Zabawy

Zabawy podstawowe:

Tradycyjne Oczepiny

Chusteczka

Kaczuchy

Pociąg

Ponadto w porozumieniu z Para Młodą oferujemy:

 

Taniec z figurami

Para młoda wybiera 8 par. Zabawa polega na tym, że każda para tańczy do momentu wyciszenia muzyki, a prowadząca zabawę wskaże pozycję jaką należy wykonać (np. dwie dłonie, cztery stopy dotykają parkietu).
Para która wykona pozycję jako ostatnia lub nie wykona jej wcale odpada z gry.
Zabawę wygrywa para, która w finale wykaże się największym sprytem. Dodatkowo nagradzana jest para, która wykona najciekawszę, tj. najśmieszniejszą figurę.
Przysięga weselna

Państwo Młodzi po złożeniu przysięgi ślubnej zobowiązani są do złożenia przysięgi weselnej której świadkami są wszyscy zgromadzeni goście weselni. Pełna humoru przysięga jest dobrą zabawą zarówno dla gości jak i dla samych nowożeńców.
Gorące krzesełka

Jedna z najstarszych weselnych zabaw. Tutaj udział biorą zarówno Panie jaki Panowie. Na środku sali tworzymy koło z krzeseł i zapraszamy na nie chętnych. Muzyka zaczyna grać, a wszyscy chodzą w rytm zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Muzyka przestanie grać i wszyscy siadają. Zabawa polega na tym, że za każdym razem brakuje krzesła dla jednej osoby co oznacza, że ostatni odpada. Aby urozmaicić zabawę wodzirej prosi o wykonanie pewnego zadania zanim uczestnicy usiądą np. „Proszę przynieść papier toaletowy z łazienki” itp. Jak w innych wyżej wymienionych zabawach najlepszy otrzyma w nagrodę 0,5 l. wódki ufundowane przez Parę Młodą.
Sporty

Para młoda wybiera 6 par. Następnie każda para dokonuje losowanie sportu jaki ma przedstawić poprzez podanie cyfry od 1 do 5. Pod tymi numerami kryją się sporty:

1. Karate

2. Rodeo

3. Korrida (lub ujeżdżanie byka)

4. Zapasy

5. Jazda konna

6. Jazda figurowa na lodzie

Po skończeniu wszystkich pokazów, publiczność jest proszona o głosowanie poprzez aplauz. Wygrywa para, która zbierze najgłośniejsze oklaski.
Horoskop

W zabawie udział biorą wszyscy goście weselni którzy ukończyli 18 lat gdyż polega ona na wypiciu kieliszka wódki oczywiście za zdrowie i szczęście Pary Młodej, która czeka przy swoim stole na swoich gości. Zespół gra melodię „Kto w styczniu urodzony…, kto w lutym urodzony….itd, każdy podchodzi do stolika „młodych” w miesiącu w jakim się urodził.

List do Pana Młodego od kolegów z Włoch

Ze specjalną dedykacją dla Pana Młodego odczytujemy list, który rzekomo dotarł na przyjęcie weselne ze słonecznej Italii, od przyjaciół z klubu starszych kawalerów. Jak łatwo się domyśleć język jakim posługiwali się panowie jest Włoski, dlatego też list odczytamy w dwóch językach. Tłumaczenie owego oczywiście pseudo włoskiego listu wywołuje  wielki ubaw na całej sali.

Test zgodności

Zabawa przeznaczona dla Pary Młodej. Na środku sali ustawiamy dwa krzesła odwrócone do siebie plecami, po czym zapraszamy na nie Nowożeńców. Wodzirej prosi Parę, aby zdjęli oba buty i wymienili się jednym. Kiedy wszystko jest gotowe padają pytania na które Młodzi odpowiadają za pomocą swoich butów. Np. :

– kto pierwszy powiedział Kocham Cię!
– kto ma lepszych teściów
– kto trzyma kasę itp.

Po usłyszeniu pytania Młodzi podnoszą do góry buta zgodnie z prawdą. Im więcej niezgodności tym większa zabawa dla gości.

Zoo

Goście weselni ( po 7 osób z rodziny Pani Młodej oraz Pana Młodego) wcielają się w poszczególnych bohaterów. Siadają na krzesłach na przeciwko siebie. Prowadzący czyta monolog w którym pojawiają się imiona wyznaczonych postaci. Wówczas mają one za zadanie jak najszybciej obiegnąć wszystkich uczestników zabawy  i powrócić na swoje krzesełko. Wygrywa ta rodzina która pierwsza zajmie krzesełka.